7 Nisan 2010 Çarşamba

Ikinci AsamaSasirtmasini yaptigim birkac pembe, digerlerini de daha sonra sasirtmaca yapacagim kabim yetismedi, tedarik edip onlari da sasirtacagim.Iki tane firar etmis tohum iki ayri saksiya komsu gitmis ve cimlenivermis.

4 yorum:

Pinar dedi ki...

Firar etmis tohumlari gorunce cok guldum. Biz ugras ugras cimlendiremeyiz, onlar hic ilgilenmezsen, gucluyse eger ummadigin yerde kendiliginden bitiverir. Eminim o domateslerin lezzeti de daha guzel olacak!:)

Bereketli hasatlar.

Yildiz dedi ki...

şaşırtmaca fideler biraz büyüyünce oluyor sanırım peki bir kere mi şaırtmaca yapılmalı daha sonra bu fideleri yine saksı değiştirerek şaşırtmaca mı yapacağız ?

tulina dedi ki...

Sevgili Yildiz, cimlendikten sonra, biraz buyumelerini bekliyoruz daha sonra da asil yerlerine almadan sasirtmacayi yapiyoruz tabi ki bir kez. Bu asamadan sonraki yerleri bahce ya da balkonda saksida yetistirilecekse saksiya alinir.

nalan dedi ki...

merhabalar,
kedili kahvaltı takımıyla ilgili yazışmıştık ya. onun için yazayım dedim.
çaydanlıktan alın mutlaka eğer seviyorsanız hem kedi figürlü hem de kırmızı pek şirin. ama kahvaltı takımına ihtiyacınız yoksa hiç tavsiye etmiyorum. görüntü güzel ama o kadar da kullanışlı değil maalesef.
sevgiler
nalan