18 Şubat 2010 Perşembe

Hazirlik ve bir kampanya

Blogumu epey bir ara bos biraktim, ilgilenemedim. Nedeni yok.
Bugun hava cok guzel baharin gelmekte oldugunu hissettiyor insana o nedenle olsa gerek cicek, fidan, tohum ekmek geliyor insanin aklina. Yarin sabah elimde bulunan domates ve biber tohumlarini ekecegim. PDA dan da yeni pembe domates tohumu istedim artik ne zaman gelirse o zaman toprakla bulusacaklar.
Yine bugun cok hos cok becerikli bir hanimla tanistim sevgili Asortik Krep tabi bu isim onun blogunun adi bende kendisine bu sekilde hitap etmek istedim. Uzun uzun her konudan sohbet ettik. Burada yaptiklari gercekten cok guzel seyler var bende ucundan kiyisindan gonullu olarak destek olmak istiyorum.
Baslatmis oldugu bir kampanya var. Onu duyurmak istiyorum.

Örgü Destek Kampanyası / Mavi Kuş Hareketi

Sevgili Asortik Krep ve sevgili Gülen'in onderliginde baslatilan bir kampanya bu, buradaki Mavi Kus derneginin gonullulerinden olan Asortik Krep asagida, blogundan alintisini yaptigim yazisi ile kampanyaya ne sekilde destek verebileceginizi anlatiyor.
Kampanyaya iki sekilde destek olabilirsiniz.
1- İstediğiniz bir parçayı örerek bize göndermek.
Bunlar ne olabilir..? Öncelikle bebekler ve çocuklar için yelek, hırka, patik, atkı, şapka ve ya battaniye.
2- Örgü örmek istemeyenler ama ben yine de destek olmak istiyorum diyenler için el yapımı herşey.. İçinizden geçen ve biz gönüllülerin satışa sunup kazandığımız paraları burslara bağışlayacağımız herşey.

Alt bilgi olarak belirtmek istediğim bir şey var ki, 2. el daha kullanılması mümkün olan evinizde değerlendirilmeyi bekleyen giyim eşyalarınızı da gönderebilirsiniz. Örgü ya da kumaş olabilir, her yaş grubu tercihimizdir ama bebekler için genelde daha sıkıntı çekiyoruz diyebilirim.

Burada belirtmek istediğim bir husus var ki Fethiye sıcak memleket olarak bilindiğinden hırkaları ve yelekleri ,battaniyeleri ne yapacaksınız diyorsanız Fethiye sınırları çok geniş bir yer hem deniz kenarı hem de dağ köyleri ve yaylaları olan yerler de sınırlarımız içinde.. Bu yüzden emin olun gönderdiğiniz her örgü kıyafet bir şekilde kullanılacaktır. Kışın geceleri güneş battığında da çok serin bir yer olduğunu belirtmek isterim.

Göndermek istediğiniz ürünleri lütfen bloğunuzda resmini çekerek ve bu yazılarımıza link vererek gönderirseniz tanıtım için bize ekstra yardımcı olmuş olursunuz. Ben gelen ürünleri , pazarda gönüllü arkadaşlarımızla standlara koydukça, ihtiyacı olanlarla paylaştıkça mümkün mertebe yüzlerini göstermeden sizlerle paylaşmayı düşünüyorum. Elimizden geldikçe bunları adım adım izleyeceksiniz. Öncelikle yardım etmek için gönderdiğinizi unutmadan desteklerinizi bekliyoruz.

1 yorum:

Asortik Krep dedi ki...

Yazı ve link için teşekkürler, beraber kahve içmeye devam hatta Mavi Kuş olmaya da :)

Tanıştığımıza da çok sevindim..